Loading......

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 13-19 listopada odbędzie się wyjątkowa X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

To międzynarodowy projekt, którego celem jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, wspieranie edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie mostów między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym tak, by podejmowały wspólne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

 

Wyjątkowość Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości opiera się na dobrowolnym zaangażowaniu ogromnej ilości firm, szkół, uniwersytetów, instytucji państwowych i osób prywatnych. Włączyć się w projekt można bardzo łatwo:

 

Jako partner – rejestrując się na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl i zgłaszając chęć organizacji wydarzenia, które będzie powiązane tematycznie z przedsiębiorczością. Może to być szkolny konkurs na najlepszy biznesplan, bezpłatne porady prawne dla przedsiębiorców organizowane przez kancelarię prawną, szkolenie dla początkujących start-upowców z budowania sieci sprzedaży czy wchodzenia na zagraniczne rynki. Każdego, kto chce włączyć się w projekt w ten sposób, wesprze regionalny Koordynator projektu. Koordynatorem w województwie podkarpackim jest Fundacja INUP oraz KWADRAT – Podkarpacka Przestrzeń Kreatywna.

Celem organizacji jest działanie na rzecz szerokiej współpracy wszystkich środowisk startupowych w regionie oraz wspólne budowanie platformy wymiany doświadczeń i pomysłów. Pełna lista Koordynatorów znajduje się w tym miejscu.

 

Jako uczestnik – wyszukując interesujące nas wydarzenia i rejestrując się na nie przez stronę internetową projektu. Większość wydarzeń jest bezpłatna i można się na nie zapisać bez względu na wiek. Zapraszamy do sprawdzenia naszego głównego wydarzenia facebooku, gdzie znajdują się wszystkie informacje.

 

Projekt odbywa się w naszym kraju już od dekady. W tym czasie Polska wyrosła na jednego z liderów międzynarodowego ruchu na rzecz przedsiębiorczości, a w wydarzeniach odbywających się w ramach ŚTP każdego roku bierze udział ponad 100 000 osób. Z tej okazji organizatorzy podsumują co zmieniło się na polskiej scenie biznesowej i start-upowej przez ostatnie 10 lat.

 

“W tym roku chcemy pokazać nie tylko Polakom, ale i naszym koleżankom i kolegom zza granicy, że polska gospodarka to nie tylko węgiel czy jabłka. Podczas tegorocznej edycji ŚTP pokażemy zaskakujące przykłady polskiej przedsiębiorczości z wszystkich zakątków naszego kraju. Przez ostatnie 10 lat polska przedsiębiorczość rozwinęła się w różnych kierunkach. Powstało środowisko start-upowe, rozpoczęły działalność instytucje wspierające rozwój szczególnie małych firm – inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne, biura coworkingowe. Chcemy, żeby Polacy dowiedzieli się o najlepszych z nich i korzystali z ich oferty.

– mówią Justyna Politańska-Pyszko i Maria Drwięga z zarządu Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 

Termin dla organizatorów na rejestrację wydarzeń na stronie projektu upływa 20 października.

 

 

Kontakt:

Aleksander Arabadzić

Tel. 505 391 145

[email protected]

 

Kontakt w woj. podkarpackim

Kamila Cieszyńska
[email protected]

Tel 790 846 846

 

———————–

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku, w 160 krajach świata, zrzesza tysiące partnerów, organizujących wydarzenia dla milionów uczestników. Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2016 roku w ŚTP włączyło się 4100 partnerów, którzy zorganizowali w sumie 4000 wydarzeń, w których wzięło udział 120 000 uczestników.

 

Oficjalna strona: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl

Fb: https://www.facebook.com/GEW.Poland/

Twitter: https://twitter.com/GEWPoland

Scroll to top